İçeriğe geç

2013’ün son günlerindeyiz.Umutlar yine 2014’e …

26 Aralık 2013

hareketli-isikli-yilbasi-cam-agaci

Takvimlerde yaprak, ajandalarda sayfa, 2013 de hafta kalmadı. Zaman tüneli 2014 ün doğum sancılarıyla kıvranıyor. Şunun şurasında beş gün sonra 2013 ‘ü uğurlayacağız. Geçmiş yılı eski bir çorap gibi fırlatıp atacak, ona veda ederken bu yıl bütün olan bitenden onu sorumlu tutacağız. “Geldin dünyayı da ülkemizi de karıştırdın gidiyorsun, git güle güle,uğurlar olsun,artık yepyeni bir yılımız var “diyeceğiz. Diyeceğiz ve bütün umutlarımızı  bu defa da 2014’e bağlayacağız. Onu karşılarken sevdiklerimizle sarılıp dileklerimizi sıralayacağız.

Dünyada ve ülkemizde barış, kardeşlik,temiz bir doğa,dostluklar, sağlık, mutluluk ve tabii ki bol bol para isteyeceğiz ondan.

Evet, belki yılın ilk günleri bu umutlarımıza cevap verir gibi olacak, çünkü nerede olursak olalım, büyük ihtimal cebimizde henüz sonuçlarını bilmediğimiz bir piyango bileti olacak.Aslında hepimiz biliyoruz ki zaman tünelinin bütün bu olan bitende bir kabahati yok. Devran dönecek, duvardaki takvimin yaprakları birer birer düşecek, hayat kaldığı yerden devam edecek. Tezatlar günlerimi dolduracak. Kimi yazacak kimi okuyacak, kimi gülecek kimi ağlayacak.Bir yerlerde açlık zorla bastırılmaya çalışılırken, bir başka yerde tıka basa doyulacak. Ama içinde ne olursa olsun ocaklarda tencereler kaynayacak, sofralar umutla kurulacak.

Bugün içimden bu satırlar çıktığına bakmayın, ben de 2014’den dilediklerimi yazmaya başladım. Sevgi ve umutla kalın sevgili mutfakpenceremden dostlarım.

Reklam
2 Yorum leave one →
  1. gasilhane permalink
    26 Aralık 2013 22:51

    Mutlu yıllar sayın yazar! 2013 bit artık!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: