İçeriğe geç

“Mutfakpencerem” /Mutfağımı Taşımak ama Nereye, Nasıl?

06 Ocak 2014

IŞIL MUTFAKTAYKEN

Günaydın mutfakpenceremden sık sık bakan siz mutfak dostlarım.Bugün size yeni bir tarif vermek için değil de azıcık sohbet azıcık dertleşmek için buradayım.Sohbet konulu yazılarımı da epeydir ihmal etmiştim zaten. Fırsat bu fırsat dedim.Belki bugün zamanınız olmaz yazımı okuyamazsınız ama birgün nasılsa  bu satırlarda buluşabiliriz.

Hayaller ve hedefler bazen denk gelirler. Denk geleni kaçırmamak gerekeni yapmak lazım.Şimdi sizi sıkmadan mutfakpenceremle bunun alakasını anlatmak istiyorum. İzninizle tabii.

İstanbul’u terk etme hayallerimizden size daha önce söz etmiş miydim bilmiyorum.Evet son beş altı yıldır bu hayalimizi büyütüp duruyoruz.2013 yılı getirdiği bütün sıkıntılara rağmen bize bu kaçış için de yollar açtı. Ona teşekkürlerimi gönderiyorum.Sonunda hayalimizdeki gibi bir yer bulduk. Ancak önümüzde daha aşmamız gereken bir süreç var ve bu süreç bir değişim süreci olacak. Toprak almakla iş bitmiyor şimdi hayal ettiğimiz gibi bir ev ve belki tarla için çalışmak gerekiyor.Çok şükür bu konuda bize yardımlarını esirgemeyen pek sevgili dostlarımız var.Şu ara mutfağımı ilgilendiren önemli iki şey var. Otuz altı yıldır yaşadığımız evimizin yenilenme projesi tam da bu zamana denk geldiği için İstanbul’dan ayrılana, kasabadaki evimiz yapılana kadar  burada yeni bir eve taşınmamız gerekiyor. Hem bu geçiş dönemi hem de sonrasında yaşayacağımız kasaba yaşantımızda mutfağım benim için evimin en önemli yeri olacağı içindir ki  garip bir telaş içindeyim.Kasaba evimizde her şeye sıfırdan başlayacağımızdan işim daha kolay sanki.Gelgelelim kısa bir süre oturacağım bir kiralık evin mutfağını seçmem pek mümkün değil. Ev  geziyorum bu ara.Daha gezmeden ilk kriterim tabii ki mutfak.Biliyorsunuz benim mutfağım aman aman büyük değil ama çok aydınlık. Penceremin önünde yeşilliklerime de yer var kumrulara da.Gün ışığı her daim benimle. Mutfağımın bitişiğindeki oda ise atölyem.Mutfaktan taşan işlerim hep orada yapılıyor.Gün orada başlayıp orada son buluyor. Temiz  ve bakımlı bir mutfak olsun istiyorum öncelikle.Ama ne yalan söyleyeyim şu ana kadar bulduğum bakımlı mutfağı olan evlerin hepsinde de mutfak karanlığa bakıyor, yani penceresi yok. Gün ışığı yok. Evin diğer taraflarını beğensek bile elimin tersiyle itiveriyorum onu eğer mutfak bana gülümsemediyse. İşte bu yüzden bu aralar pek dertliyim. Hem keseye hem alışkanlıklarıma uyan bir evin bir yerlerde saklanmış beni beklediğine inancım büyük. Şimdi işim onu arayıp bulmak.

Bu yoğun tempoda tarifler ne olacak derseniz. merak buyurmayınız. Onlar hazırlanıyorlar.Bir iki güne kalmaz yine buradalar.

Hoşgörünüz ve bana zamanayırdığınız için teşekkürler. Varın kalın sağlıcakla…

Hakkımda

Reklam
2 Yorum leave one →
  1. sumru permalink
    07 Ocak 2014 00:41

    öncelikle kolay gelsin sizden ricam;kalacağınız kasaba neresi söylermisiniz

  2. gasilhane permalink
    06 Ocak 2014 21:45

    Geçen yaz apartman inşaata gidince kiralık bakma çilesinden geçtik, bana nedense her evin en kötü yeri mutfakmış gibi geldi. Buzdolabının yanında fırın yeri olan, penceresinin tam önüne klima takılan ev gördüm.. umarim sizin icinize sinen, mutlu edecek olan neyse o olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: