İçeriğe geç

“SENİ SEVİYORUM”

14 Şubat 2012

 

 

 

                                                            Günaydın hepinize !

Hiç böyle bir yazı yazmayacaktım bugün; Eğer şu an kullanmakta olduğum bilgisayarım teklemeye başlamasaydı. Eğer ben yeni bir bilgisayar almak için tesadüfen şu günlerde araştırma yapmasaydım. Eğer bilgisayar satışlarını dahi “ sevgililer günü kampanyası” adı altında artırmaya çalıştıklarını öğrenmeseydim. Hiç niyetim yoktu bu satırları yazmaya!

Bu kampanyayı duyduğumda “ Yok artık, daha neler “ Dediysem de, ilk girdiğim AVM ‘de yalnız bilgisayarlarda değil sevgi ve sevgiliye hediye ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bir çok kalemde sevgililer gününe özel kampanyalar başlatılmış olduğunu gördüm. Zaten, bu tür özel günlerin tamamen ticari amaçlarla saptırıldığına yıllardır şahit oluyorduk ama bu kadarı biraz fazla değil mi sizce de?

Günümüzden yüzyıllarca önce bambaşka sebeplerle bir anma günü olarak tesbit edilen 14 Şubat günü, bir diğer inanışa göre de kuşların çiftleşme günü olarak bilinirmiş ve bu yüzden de insanların sevdiklerine ufak sevgi mesajları yolladıkları bir gün olarak kabul görmüşmüş.

Ancak insanoğlu günümüzde nereden, nasıl para kazanacağını bilemediğinden, ya da çok iyi bildiğinden, neredeyse yılın her gününü “özel” ilan edebilir. Ancak bunların da mantıklı bir sınırı olmalı bence.

Siz hiç sevgilinizden veya eşinizden sevgililer gününü kutlamak amacıyla bilgisayar, fırın, buzdolabı, tencere seti, elektrik süpürgesi gibi bir hediye almak ister miydiniz? Ya da siz böyle bir hediye vermeyi düşünür müydünüz?

Hele bilgisayar,  zaten günümüzde insanları birbirinden uzaklaştırıyor, özel ilişkileri zedeliyor. Bir de biz bu insanlara  “ Gelin bu güne özel kampanyamız var, sevdiğinize bilgisayar hediye edin.” Diyoruz. Keşke bu kampanyalar bir hafta sonra veya önce bambaşka bir sloganla sunulsaydı.                                                      

Unutmayalım ki, sevdiklerimize verebileceğimiz en değerli hediye, tamamen onlara ayrılmış    özel zamanlar, ortak paylaşımlar  ve  de içtenlikle söylenmiş bir çift sözdür.

                                                                   “ SENİ SEVİYORUM ”

Reklam
One Comment leave one →
  1. semra permalink
    14 Şubat 2012 17:45

    ben de seni çok seviyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: