İçeriğe geç

Evde Ekmek Ve Ekşi Maya Atölyemiz Yeniden Başlıyor

20 Eylül 2013

Eylül, ayların bence mayıstan sonra en güzeli olan eylül.

Geldi ve geçiyor. Okullar açıldı, vitrinlerde ve tezgahlarda renkler değişmeye başlıyor. Geçmiş mevsimden kalanlar yerlerini isteksizce yeni mevsim ürünlerine bırakmaya hazırlanıyorlar.

Çoğumuz için yaz ve tabii tatil rehaveti de gerilerde kaldı. Yeni başlangıçlar,değişimler ve paylaşımlarla dolu günler bizi bekliyor. Her ne kadar hep birlikte yaşadığımız olumsuz olaylar çoğu kez umudumuzu kırmaya çabaladı ve belki hala çabalıyorsa da, insanoğlu bunlarla da beslenmesini biliyor.Tıpkı  aşı olmuş  bir beden gibi direnmeyi olaylar karşısında durabilmeyi deneyimliyor. Özetle hayat çok güzel ve devam ediyor.

Spor salonları, tiyatrolar,  kişisel gelişim koçları, her türlü sanat ve çeşitli eğitim atölyeleri ve daha nice sosyalleşme alanımız  gelecek yaza kadar sürecek programlarını tanıtırken ben de bu yıl yine sizlerle beraber mutfağımda hangi günlerde buluşabilirizi planlamaya çalışıyorum.

Bu sezon yine isteklerinize uyarak bazen hafta arası bazen de cumartesi günleri birlikte olacağız. Neler mi yapacağız?

1-ATÖLYE4

–Ağırlıklı olarak, evimizde geleneksel ekmeğimizi pişirebilmek için ilk aşama olan kendi mayamızı hazırlamak, mutfağımızda hiç zorlanmadan yeni aletler almadan fırınımızda doğal ekmeğimizi pişirmeyi öğrenmek ve ardından da ekmek çeşitleri yapmayı deneyeceğiz. Çalışma sonunda evimize hem mayamız hem ekmeğimizle döneceğiz.

1-atölye511

— Geçen yıl ufak bir ödül alan tarifim ” Un kullanılmadan hazırlanan”Unsuz Bademli Çikolatalı Tart” ı birlikte pişirecek akşam evimize

götüreceğiz.

– Geçen yıl çok ilgi gören “Yeni yıl kurabiyeleri”mizi yine beraber pişirip süsleyeceğiz. Yaptığımız kurabiyeleri belki evimizde ikram edeceğiz, belki de şık şık paketleyip hediye edeceğiz.

– Pırasa köftesi yapmıştık geçen yıl birlikte. Anneanne reçetelerimden biriydi. Tekrar yapacağız.

– Çocuklu aileler için hem kolay hem de sağlıklı bir tarif olan patates pizzası yapmıştık. Tekrar yapacağız.

Bu saydıklarıma bazı yenilerini de ekleyeceğiz. Ancak bazılarını da aynı gün içerisinde yapacağız. Şöyle ki ekmek yaparken arada bekleme sürelerimiz olduğu için o süreyi bir başka şeyi yaparak değerlendireceğiz. Birlikte çayımızı kahvemizi içerken doğal ürünlerden oluşan bir kahvaltıyı da paylaşacağız.

Ne dersiniz var mısınız arada benimle beraber olmaya,yeni mutfak dostlukları kurmaya !

Varız, ama hangi günlerde neler yapılacak nasıl katılacağız derseniz, lütfen çok  az sabır rica ediyorum. Takvimi belirler belirlemez, facebook sayfamızda ve buradan size duyuracağım.

Tahmini atölye programınin ilk adımları şimdilik şöyle görünüyor.

2 Ekim çarşamba 5 Ekim Cumartesi ve 23 Ekim çarşamba  günleri Ekmek Atölyesi ( beraberinde ne yapacağımız  henüz belli değil)

Kasım ayında haftada bir gün ekmek bir diğer gün bir diğer farklı bir atölye olacak.

Aralık ayı ise tamamen yeni yıl kurabiyeleri ve süslemesi çalışmalarına ayrılacak.

Yakın tarihlerdeki bu çalışmalarımızda yer almak isteyenlerden veya bunu da beraber yapsak ne iyi olur diyenlerden işaret beklediğimi eklemek istiyorum.

Yazışma adresimiz : mutfakpenceremden@gmail.com

Reklam
No comments yet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: