İçeriğe geç

Kuşçular’da neler oluyor, neler pişiyor, hayat nasıl devam ediyor?

05 Aralık 20161-15192599_1045989615527779_3079510777443125158_nİstanbul’dan göç edişimizin dokuzuncu ayını da doldurduk. Bir bebeğin dünyaya gelmek için ana karnında beklediği süre bu.  Göz açıp kapayana kadar geçti.Sakin olduğu kadar da hareketli bir yaşantı sürmekteyiz. Sıkılmaya vaktimiz yok ama şehirde yapamadığımız bir çok şeye de zaman ayırabiliyoruz. Yeni dostlar, yeni hobiler, yeni uğraşlar… Arada bu satırlara dönüp yeni bir tarifim varsa onu sizlere paylaşmak. Biliyorsunuz kendim yapıp fotoğraflamadan burada bir tarif vermiyorum.  Bu yüzden de sık sık yazamıyorum burada. Şimdi paylaşacağım şeyleri görünce hak vereceğinizi umuyorum. En önemlisi de evde oluşturduğum atölyem Kuşçular59’da Amacım,birlikte yazmak, sohbet etmek, yemek yapmak, doğal ekşi maya ve ekmek yapmak, öğrenmek, öğretmek, paylaşmak ve eğitmenler konuk edip çalışmalar yapmak. Her çarşamba yine kısa yazı atölyemiz sürmekte, bunun yanı sıra maya ve ekmek atölyem de sık sık konuklarını ağırlıyor. Silvia Arsebük ile” Dile Gelen Çizgiler, Mandala” atölyemiz geride kaldı ve çok ilgi gördü. Yeni yılda tekrarı gelecek.

Bu hafta Canan İrtem kolaylaştırıcılığında ” Empatinin Gücüyle Tanışma” atölyemiz var. Ve bu atölye ilk ve tek olmayacak. Hedefim, Canan İrtem’le Şiddetsiz İletişim çalışmalarına belli aralıklarla devam etmek.

1-desktop5-001

Yeni yılda bir de “okuma gurubu ” oluşturmaya hazırlanıyorum. Benim cephede bunlar olurken dışarıda olanlardan da mahrum kalmamaya çalışıyorum. Haftada bir gün Sevgi Ana Çiftliği’nde yoga ve müzikle terapi çalışması var, yetişebilirsem onlara katılıyorum. Evimize yürüme mesafesinde sevgili Arzu Pakdemir arkadaşımın çok cici bir sanat cafesi var. Adı, KIRMIZI… Anlatsam anlatmakla bitiremem. Hem atölye, hem cafe, hem sanat galerisi. Etkinliklerle dolu şipşirin bir yer. Haftada bir gün seramik öğrenmeye gidiyor, elimi çamura sokuyorum Kırmızı’da. Geçtiğimiz hafta bir de mozaik çalışması vardı. Elektriğin bütün gün kesik olmasına ve olumsuz hava koşullarına rağmen oldukça kalabalık bir gurupla mozaik yapmayı deneyimledik. Önümüzdeki hafta sonundan itibaren de Kırmızı tam 20 gün sürecek bir etkinliğe imza atacak. “YENİ YIL TASARIM PAZARI”  Çantadan, abajura,çeşitli takılardan, keçeye, farklı tekstil ürünlerinden seramiğe kadar çeşitli tasarımlara ve konuk tasarımcıların yer alacağı bu etkinlikte sevgili Arzu Pakdemir Kuşçular59 olarak bana da yer verdi. Ben de yeni yıl temalı kurabiyelerimle katılacağım. Ancak artık daha sağlıklı olmaları içindaha önceden bildiğiniz gibi renkli şeker hamurlarıyla süslemiyorum kurabiyelerimi. Üstelik bir bölümü de tamamen glutensiz olacak. Bu yüzden bu günlerde banim mutfakta yoğun bir tereyağı, tarçın ve  kakule kokusu var. Bunlar yılbaşı kurabiyelerimin olmazsa olmazları.

İşte böyle sevgili dostlar, bütün bunların yanında evimizin mutfağı hiç durmuyor çok şükür. Mevsime göre turşular, sirkeler,likörler, reçeller ve günlük yemekler kalan zamanımızı alıyor.  Lordu, yoğurttu derken şimdi de siyah ve yeşil zeytini salamura yapmanın yöntemlerini öğrenmekteyiz. Ama bütün bunlar çok keyifli şeyler.

Bütün bunların yanı sıra geçtiğimiz ay Sevgi Ana Çiftliği’ nin ev sahipliği yaptığı bir etkinlik daha oldu ki, paylaşmadan edemem. Buğday Ege, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin yıllık toplantısı burada oldu. Eksik olmasınlar bizi de davet ettiler. Gittik; çok güzel insanlarla tanıştık, bilgilendik, umutlandık, destek sözü verdik.

1-15107461_786204274852612_9207658950418287231_n

Buğday Ege Buluşması toplu fotoğrafı…

Neredeyse unutuyordum, tabii bir de okunmayı bekleyen kitaplarım var.  Şimdi biraz da onlara zaman ayırmalıyım. Bugünlük bu kadar, hoş kalınız, afiyette kalınız.

Reklam
No comments yet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: