İçeriğe geç

Sebze-Meyve Takvimi (Sebzeler)

09 Mart 2011

Sık sık söz ettiğim gibi sağlığımız açısından sebze ve meyveleri zamanında yani atalarımızın yetiştirip yediği mevsimlerde yememiz gerekiyor. Artık bu kurala her zaman uymak pek mümkün olamıyor. Ne kadar dikkat etsek de satın aldığımız sebze ve meyvelerin ne zaman hangi şartlarda yetiştiğini çoğu zaman bilemiyoruz. Bu yüzden mümkün olduğu kadar  doğal şartlarda yetiştirilmiş gıdaları satın almakta ve bir sebze /meyve kullanım cetveli takip etmekte yarar var.

Bir ürünün %100 doğal şartlarda yetiştiğinden hiçbir zaman emin olamayız. Ancak bize düşen en azından bu konuda bilinçlenmek ve çocuklarımızı da bilinçlendirmektir. Ben mümkün olduğu kadar organik etiketli ürünleri almaya veya daha önce de bahsettiğim gibi ata tohumu ile  üretim yapan çiftliklere üye olamaya çalışıyorum. Doğru zamanda doğru beslenirsek hem kendimizin hem de gelecek nesillerin sağlığını büyük ölçüde koruyabiliriz.

Bugün size sebzeleri hangi aylarda gönül rahatlığıyla tüketebileceğimizi gösteren bir cetvel veriyorum.Gelek hafta da meyve cetveliniz gelecek.Umarım yararlı olur.

Eğer takvim hep elinizin altında olsun isterseniz bilgisayarınıza kaydetmek için dosyaya bu linkten ulaşabilirsiniz : SEBZE – MEYVE TAKVİMİ  

 
Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: